Otaku System
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otaku System

Otaku System is based on anime, manga and Japanese band.
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Pareri

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Chiyo
Admin
Chiyo


Female Number of posts : 186
Age : 29
Location : Galati
Karma :
Pareri Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Pareri Right_bar_bleue

Warning :
Pareri Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri Right_bar_bleue

Status : Pareri Wicked
Registration date : 2008-08-26

Pareri Empty
PostSubject: Pareri   Pareri Icon_minitimeSat Sep 13, 2008 1:45 pm

Am vazut acest anime de 2-3 ori si mi-a placut foarte mult. Chiar daca este destul de sangeros a fost destul de placut sa il urmaresc. Imi place in special la acest anime, povestea neobisnuita a personajelor. Povestea este originala si grafica excelenta.
Stiu a urmeaza o a doua seria a acestui anime si abia astept sa o vad.
Hamm... daca ar trebui sa-i dau o nota.. cred ca aceasta ar fi 9,50 pentru ca sunt unele faze nu prea dragute.
Back to top Go down
https://otaku-system.forumotion.com
dark_inside_like_a_demon
Admin
dark_inside_like_a_demon


Female Number of posts : 136
Age : 30
Location : in a shiting world
Karma :
Pareri Left_bar_bleue7 / 1007 / 100Pareri Right_bar_bleue

Warning :
Pareri Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri Right_bar_bleue

Status : Pareri Wicked
Registration date : 2008-08-31

Pareri Empty
PostSubject: Re: Pareri   Pareri Icon_minitimeSat Sep 13, 2008 7:40 pm

OMG..imi place acest anime, in special pentru ca e foarte bloody, violent si pentru Openingul foarte sad...Lilium e o melodie superba, sublima, incredibil de trista(spuneti cum vreti.....eu pur si simplu o adoro.o)...si au folosit-o cum trebuie cei ce au realizat animeul
animeul mi-a captat curiozitatea din prima clipa, mai ales ca la inceput crezusem ca Lucy are puteri paranormale, mai apoi descoperind adevarul cumainile invizibile...ceea ce mi se pare foarte original si iesit din comun in lumea animeurilor......grafica imi place, coloana sonora la fel, personajele interesante(Nana si Lucy chiar sunt interesante).......pe Lucy a ador pur si simplu pentru privirea ei de-a dreptul criminala ce o afiseaza de fiecare daca in anime, pentru cruzimea si felul ei de-a actiona....Nana e pacifista, ascultatoare, dar nu la fel de puternica ca si Lucy, insa si ea imi place....oh, oh....si cum sa o uit pe Nyu care foarte cute si sweet.....
mi-a placut si faptul ca Lucy si Nyu sunt contopite intr-un singur corp.....very interesting...nu ma deranjeaza scenele echii.....povestea e buna, iar ideea destul de originala

singura nemultumire legata de acest animeu este faptul ca e prea scurt(stiu ca e tampita chestia, insa ma nemultumeste) si ca ne lasa in ceata la sfarsit...
Back to top Go down
https://otaku-system.forumotion.com
 
Pareri
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Pareri
» ~ Pareri ~
» Pareri
» ^ Pareri ^
» Pareri

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Otaku System :: Anime & manga Sector :: Anime List :: Elfen lied-
Jump to: