Otaku System
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otaku System

Otaku System is based on anime, manga and Japanese band.
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Pareri

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Myu~ai
Moderator
Myu~ai


Female Number of posts : 95
Age : 32
Location : rose hell garden~
Job/hobbies : manga,killing time,doing nothing
Humor : gone with the wind,be right back n.n
Karma :
Pareri Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Pareri Right_bar_bleue

Warning :
Pareri Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri Right_bar_bleue

Status : Pareri Cursedcopy
Registration date : 2008-09-12

Pareri Empty
PostSubject: Pareri   Pareri Icon_minitimeFri Sep 12, 2008 1:01 pm

Animeul acesta l-am vazut din pura curiozitate.Si asta doar ptr ca m-a atras numele:"Black cat".Eu una sunt obsedata de pisici negre asa ca nu m-am putut abtine sa nu-l vad.Si ce pot spune?Am ramas placut surprinsa ^^ Animeul este unul dintre cele mai reusite,are actiune si comedie din plin,ceea ce mie imi place extrem de mult n.n Personajele sunt f bine realizate si fiecare e ciudat in felul lui.Imi place Train ptr ca reuseste sa-si fac o alta viata si sa renunte la trecut si la cine e el cu adevarat.Plus ca e si super haios,mai ales cand devine copilas sau cand apare si pisica aia...prea tare.
Imi place de Eve ptr ca e o fire calm,calculata si puternica(I'm ossesed de puterea ei *___* si chiar imi pare bine ca Train nu a ucis-o..asta daca era posibil -.-).
Oh si pot spune ca il urasc pe Creed!Am vazut eu oameni nebuni dar nici chiar asa.Imi aduce aminte un pic de Light,dar totusi el imi place o.O. Si in plus chiar arata ca unul care are nevoie de psihiatru XD iar faptul ca a uciso pe Saya a fost f deplasat,cu toate ca nici eu nu o prea suport XD
Back to top Go down
http://ichi-effect.forumz.ro/
MadHatter

MadHatter


Female Number of posts : 9
Age : 29
Location : Nirvana
Karma :
Pareri Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri Right_bar_bleue

Warning :
Pareri Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri Right_bar_bleue

Status : Pareri 301nkgl
Registration date : 2008-09-11

Pareri Empty
PostSubject: Re: Pareri   Pareri Icon_minitimeSat Sep 13, 2008 9:49 am

Spre deosebire de tine,eu nu pot spune ca mi-a placut asa mult Black Cat.Nu am terminat de citit manga,dar pot sa spun ca animeul a fost scurtat foarte mult,iar unele faze sunt de-a dreptul derutante si sfarsitul e cam ambiguu.
Cat despre personaje:Creed e unul dintre cele mai prost construite personaje masculine,IMAO.Si expresiile lui faciale sunt de-a dreptul ridicole.
Mi-a placut Train,desi si lui trebuia sa i se dea mai mult 'character development'.
Animatia si muzica sunt bune,pacat ca studiourile Gonzo au cam stricat animeul.
(Tip:Manga is seriously better.)
Back to top Go down
CrazyDia

CrazyDia


Female Number of posts : 10
Age : 30
Location : Monkeys world chuu ^.^
Job/hobbies : GFX and reading manga ^^
Humor : I don't know >.
Karma :
Pareri Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Pareri Right_bar_bleue

Warning :
Pareri Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Pareri Right_bar_bleue

Status : Pareri Wicked
Registration date : 2008-09-05

Pareri Empty
PostSubject: Re: Pareri   Pareri Icon_minitimeMon Oct 27, 2008 9:03 am

A fost un anime destul de interesant,chiar mi`a placut.Eu m`am apucat sa`l vad din cauza unui amv o.O,deci mi`a placut amv`ul acela asa de mult incat m`a facut sa vad anime`ul.Primele episoade m`au tinut in priza [poate din cauza ca era Train in organizatia aia:))],si restul,dar mai putin adica faceam multe pauze [ma intreb cum l`am terminat >.<].
Actiunea in esenta e buna si originala pot spune,personajul principal fiind foarte bine ales.Partea care mi`a placut cel mai mult din actiune a fost aceea ca a intervenit o schimbare brusca adica Train dintr`un asasin a devenit un sweeper [parca asa era @_@].
Coloana sonora a fost destul de buna,mie mi`a placut numai openingul,endingul mi s`a parut banal >.<.Sa nu uit grafica care a fost buna ca sa zic asa.
Anyway...anime`ul merita vazut ^_^
Back to top Go down
http://otaku-generation.forumer.ro
Sponsored content





Pareri Empty
PostSubject: Re: Pareri   Pareri Icon_minitime

Back to top Go down
 
Pareri
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Pareri
» Pareri
» Pareri
» Pareri
» ~ Pareri ~

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Otaku System :: Anime & manga Sector :: Anime List :: Black Cat-
Jump to: