Otaku System
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otaku System

Otaku System is based on anime, manga and Japanese band.
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 My GFX

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Chiyo
Admin
Chiyo


Female Number of posts : 186
Age : 29
Location : Galati
Karma :
My GFX Left_bar_bleue10 / 10010 / 100My GFX Right_bar_bleue

Warning :
My GFX Left_bar_bleue0 / 1000 / 100My GFX Right_bar_bleue

Status : My GFX Wicked
Registration date : 2008-08-26

My GFX Empty
PostSubject: My GFX   My GFX Icon_minitimeThu Oct 02, 2008 8:25 pm

Nu sunt buna la gfx.. doar din cand in can imi reusesc cateva lucrari... nu am lucrat prea mult la gfx-uri pentru ca in general nu prea ma interesa acest lucru. Azi am facut cate ceva si m-am gandit sa postez ceea ce am creat. Nu fiti prea duri cand va exprimati parerea My GFX 601128

My GFX Sign1
Sign-ul actual

My GFX Cotoroanta
Un fel de avatar pentru crunchyroll

My GFX Girl-1
Un sing care arata mai mult ca un banner
Back to top Go down
https://otaku-system.forumotion.com
dark_inside_like_a_demon
Admin
dark_inside_like_a_demon


Female Number of posts : 136
Age : 30
Location : in a shiting world
Karma :
My GFX Left_bar_bleue7 / 1007 / 100My GFX Right_bar_bleue

Warning :
My GFX Left_bar_bleue0 / 1000 / 100My GFX Right_bar_bleue

Status : My GFX Wicked
Registration date : 2008-08-31

My GFX Empty
PostSubject: Re: My GFX   My GFX Icon_minitimeFri Oct 03, 2008 6:16 pm

well, nici eu nu sunt buna la GFX, insa stiu sa apreciez in general asa cum se cuvine.....sa incepem cu inceputul:
-primul sig are luminozitatea cam mare, iar din aceasta cauza culorile sunt cam sterse, iar fata este putin neclara.....cand ti-ai pus nick-ul pe semnatura, trebuia sa scri mai mic, si cu o culoare mai neutra, ca sa zic asa....verdele ala(pe langa faptul ca iti sare direct in ochi), e cam inafara cromaticii folosite la sig.....fara suparare^^"
-asa zisul avatar, sau ceva in genul.....hmmm....chiar imi place.....cromatica si luminozitatea e buna, scrisul mi se pare cat de cat ok, insa n-am priceput care-i treaba cu ,,Cotoroanta"?...nu prea am ce sa comentez la imaginea asta....
-al doilea sig.....primul lucru care nu mi se pare ok e dimensiunea....ai fi putut sa micsorezi putin sig-ul...ar fi aratat mai bine.....in rest imi place cum au folosit efectele(daca sunt...nu stiu sigur)...iar fata e destul de kawaii......imi place scrisul....e destul de echilibrat

oricum, eu te sfatuiesc sa folosesti o luminozitate ceva mai slaba, pt ca in cazul celui de-al doilea sig se observa faptul ca culoarea este mai stearsa, in special la nivelui ochilor fetei si al gurii, iar in cazul primului, e clar ca lumina strica toata creatia.....be careful, k?........altceva....hmmmm.....eu zic ca ar trebui sa imi mai dezvolti putin textele de pe semnatura.....nu numai nick-ul ti-l scri si atat.....mai scri ceva....ori te uiti pe la alte sig-uri bune pt idei, ori pe la versuile unor melodii...ori poate scri ceva tu, care sa te reprezinte....cam atat am avut de zis....nu e rau pentru inceput eu zic.....am vazut lucrari si mai rele de atat......bafta, si sper sa iti iasa mai bine lucrarile

app, ce program folosesti?
Back to top Go down
https://otaku-system.forumotion.com
Chiyo
Admin
Chiyo


Female Number of posts : 186
Age : 29
Location : Galati
Karma :
My GFX Left_bar_bleue10 / 10010 / 100My GFX Right_bar_bleue

Warning :
My GFX Left_bar_bleue0 / 1000 / 100My GFX Right_bar_bleue

Status : My GFX Wicked
Registration date : 2008-08-26

My GFX Empty
PostSubject: Re: My GFX   My GFX Icon_minitimeFri Oct 03, 2008 8:03 pm

Folosesc Photo brush. Si pe "avatarul" pentru crunchyroll este scris cotoroanta pentru ca asa ma numesc pe acel site. Nu gaseam alt nume... si l-am ales pe acesta.
Multumesc de parere si voi incerca sa tin cont de sfaturile tale My GFX 963242
Back to top Go down
https://otaku-system.forumotion.com
Sponsored content





My GFX Empty
PostSubject: Re: My GFX   My GFX Icon_minitime

Back to top Go down
 
My GFX
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Otaku System :: Fan area :: Gfx :: Gfx creations-
Jump to: