Otaku System
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otaku System

Otaku System is based on anime, manga and Japanese band.
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Cum va alegeti seriile anime?

Go down 
+2
Chiyo
dark_inside_like_a_demon
6 posters

Cum va alegeti seriile anime?
dupa review-uri
Cum va alegeti seriile anime? Vote_lcap22%Cum va alegeti seriile anime? Vote_rcap
 22% [ 2 ]
dupa recomandari(persoane cunoscute sau de pe forumuri)
Cum va alegeti seriile anime? Vote_lcap22%Cum va alegeti seriile anime? Vote_rcap
 22% [ 2 ]
dupa rating-uri date de useri pe forumuri/site-uri serioase
Cum va alegeti seriile anime? Vote_lcap11%Cum va alegeti seriile anime? Vote_rcap
 11% [ 1 ]
dupa alte criterii decat cele de mai sus
Cum va alegeti seriile anime? Vote_lcap44%Cum va alegeti seriile anime? Vote_rcap
 44% [ 4 ]
Total Votes : 9
 

AuthorMessage
dark_inside_like_a_demon
Admin
dark_inside_like_a_demon


Female Number of posts : 136
Age : 30
Location : in a shiting world
Karma :
Cum va alegeti seriile anime? Left_bar_bleue7 / 1007 / 100Cum va alegeti seriile anime? Right_bar_bleue

Warning :
Cum va alegeti seriile anime? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Cum va alegeti seriile anime? Right_bar_bleue

Status : Cum va alegeti seriile anime? Wicked
Registration date : 2008-08-31

Cum va alegeti seriile anime? Empty
PostSubject: Cum va alegeti seriile anime?   Cum va alegeti seriile anime? Icon_minitimeWed Sep 17, 2008 8:26 pm

Pai, dupa ce criterii va aluati de obicei cand vreti sa urmariti un anime?.....
in cazul meu, imi aleg seriile anime in functie de genurile ce-l reprezinta si dupa poze...asta cel mai adesea....i-au animeurile la intamplare si vad daca imi place wallpaper-ul sau background-ul....in rest ma uit pe forumuri si vad care sunt cele mai populare animeuri, sau vizualizez si unele sumare, dar asta mai rar....daca mi-a atras atentia in vreun fel animeul respectiv, bine, daca nu, nu ma uit...a da, si inca o metoda....ma uit pe forumuri/site-uri, si vad care anime are mai multe topicuri...in general, animeurile bune au si multe topicuri de dezbatere etc....si va dati seama ca am ales ,,dupa alte criterii decat cele de mai sus"
Back to top Go down
https://otaku-system.forumotion.com
Chiyo
Admin
Chiyo


Female Number of posts : 186
Age : 29
Location : Galati
Karma :
Cum va alegeti seriile anime? Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Cum va alegeti seriile anime? Right_bar_bleue

Warning :
Cum va alegeti seriile anime? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Cum va alegeti seriile anime? Right_bar_bleue

Status : Cum va alegeti seriile anime? Wicked
Registration date : 2008-08-26

Cum va alegeti seriile anime? Empty
PostSubject: Re: Cum va alegeti seriile anime?   Cum va alegeti seriile anime? Icon_minitimeWed Sep 17, 2008 8:48 pm

Hamm... eu imi aleg animeurile dupa genurile pe care le prefer. Uneori cand vad cate o poza interesanta la un anime, chiar daca nu e genl meu incerc sa-l vizionez si incepe sa-mi placa.
Cand am ocazia, caut pe forume cateva recomandari facute pentru alte persoane si astfel descopar animeuri interesante pe care nu le-am urmarit inca.
Cand nu gasesc animeuri pe care nu le-am urmarit.. caut review-uri la animeuri si daca ma intereseaza... il urmaresc.. daca nu caut altul.
Back to top Go down
https://otaku-system.forumotion.com
arinin

arinin


Female Number of posts : 88
Age : 32
Humor : random things are funny!
Karma :
Cum va alegeti seriile anime? Left_bar_bleue3 / 1003 / 100Cum va alegeti seriile anime? Right_bar_bleue

Warning :
Cum va alegeti seriile anime? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Cum va alegeti seriile anime? Right_bar_bleue

Status : Cum va alegeti seriile anime? 301nkgl
Registration date : 2008-09-06

Cum va alegeti seriile anime? Empty
PostSubject: Re: Cum va alegeti seriile anime?   Cum va alegeti seriile anime? Icon_minitimeThu Sep 18, 2008 8:54 am

Err...eu aleg de obicei dupa sumar, genuri si grafica. Daca mi se recomanda un anume anime, il verific intai pe AnimeNewsNetwork. Prefer anime-urile comedy, history, slice of life, supernatural, shounen/shoujo. Norocul meu este ca prietenii mei prefera aceleasi genuri si ne recomandam reciproc exact ce cautam. Again, I must thank Nee-san for Shounen Onmyouji
Back to top Go down
Elayla

Elayla


Female Number of posts : 99
Age : 33
Location : Elysium
Job/hobbies : sleeping, reading, biting, day dreaming, other useful activities
Humor : -finger-
Karma :
Cum va alegeti seriile anime? Left_bar_bleue8 / 1008 / 100Cum va alegeti seriile anime? Right_bar_bleue

Warning :
Cum va alegeti seriile anime? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Cum va alegeti seriile anime? Right_bar_bleue

Status : Cum va alegeti seriile anime? SuperSmiley
Registration date : 2008-09-08

Cum va alegeti seriile anime? Empty
PostSubject: Re: Cum va alegeti seriile anime?   Cum va alegeti seriile anime? Icon_minitimeWed Oct 15, 2008 1:14 pm

Eu le aleg.... Cum va alegeti seriile anime? 292916 hmmm...sa vedem.....
1. dupa gen
2. dupa coperta dvd-ului sau o poza (sorry...si grafica e importanta)
3. dupa reviews!

P.S.
I can see you! Cum va alegeti seriile anime? 210697
Back to top Go down
Myu~ai
Moderator
Myu~ai


Female Number of posts : 95
Age : 32
Location : rose hell garden~
Job/hobbies : manga,killing time,doing nothing
Humor : gone with the wind,be right back n.n
Karma :
Cum va alegeti seriile anime? Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Cum va alegeti seriile anime? Right_bar_bleue

Warning :
Cum va alegeti seriile anime? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Cum va alegeti seriile anime? Right_bar_bleue

Status : Cum va alegeti seriile anime? Cursedcopy
Registration date : 2008-09-12

Cum va alegeti seriile anime? Empty
PostSubject: Re: Cum va alegeti seriile anime?   Cum va alegeti seriile anime? Icon_minitimeWed Oct 15, 2008 1:27 pm

De obicei le aleg dupa numele animeului si dupa grafica o.o' In rest depinde de starea mea de spirit.Totusi niciodata nu ma obosesc sa ma interesez cam despre ce e animeul,asat ptr ca de obicei aflu mai multe decat e nevoie si strica tot farmecul animeului si mai bine nu-l mai vad.
Iar daca imi place primul episod continui sa-l vad daca nu,nu!
Back to top Go down
http://ichi-effect.forumz.ro/
CrazyDia

CrazyDia


Female Number of posts : 10
Age : 30
Location : Monkeys world chuu ^.^
Job/hobbies : GFX and reading manga ^^
Humor : I don't know >.
Karma :
Cum va alegeti seriile anime? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Cum va alegeti seriile anime? Right_bar_bleue

Warning :
Cum va alegeti seriile anime? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Cum va alegeti seriile anime? Right_bar_bleue

Status : Cum va alegeti seriile anime? Wicked
Registration date : 2008-09-05

Cum va alegeti seriile anime? Empty
PostSubject: Re: Cum va alegeti seriile anime?   Cum va alegeti seriile anime? Icon_minitimeMon Oct 27, 2008 9:09 am

Pai dupa gen.Intai ma uit sa vad ce gen e,apoi la celelalte elemente,eventual ma spoilerez cu un amv :)) ca sa vad cum sta treaba acolo.
Whatever..la mine exista o micuta problema ca sa zic asa adica sunt destul de pretentioasa in ceea ce priveste anime`urile.Daca nu e un anime care sa ma tina in priza din primul episod,nu rezist sa`l vad si pe al doilea si uite asa le las balta >.<.
Back to top Go down
http://otaku-generation.forumer.ro
Sponsored content





Cum va alegeti seriile anime? Empty
PostSubject: Re: Cum va alegeti seriile anime?   Cum va alegeti seriile anime? Icon_minitime

Back to top Go down
 
Cum va alegeti seriile anime?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Sectiuni anime noi
» Anime Girls
» Guess the anime picture
» Care a fost primul anime vazut?
» Ce este un anime(nu definitie, ci idei puse cap la cap)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Otaku System :: Anime & manga Sector :: Anime talk-
Jump to: