Otaku System
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otaku System

Otaku System is based on anime, manga and Japanese band.
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Merita razbunarea?

Go down 
3 posters
AuthorMessage
dark_inside_like_a_demon
Admin
dark_inside_like_a_demon


Female Number of posts : 136
Age : 30
Location : in a shiting world
Karma :
Merita razbunarea? Left_bar_bleue7 / 1007 / 100Merita razbunarea? Right_bar_bleue

Warning :
Merita razbunarea? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Merita razbunarea? Right_bar_bleue

Status : Merita razbunarea? Wicked
Registration date : 2008-08-31

Merita razbunarea? Empty
PostSubject: Merita razbunarea?   Merita razbunarea? Icon_minitimeFri Sep 12, 2008 12:55 pm

ce ziceti?...daca ar exista cu adevarat JIgoku Shoujo v-ati razbuna pe cineva?....a-ti trimite in iar acea persoana pe care o urati?

in cazul meu, eu zic ca acesta chestia(cu dorinta razbunarii, sau nu) depinde de mentalitatea fiecaruia si de cat de nebun(nu psihopat) e omul....eu pot sa urasc, pot sa doresc sa moara o anumita persoana, dar nu pot sa o trimit in iad, decat daca o omor...si cu siguranta infernul este mai ceva ca lumea in care traim...mi se pare ceva firesc razbunarea, dar sa iti vinzi sufletul cuiva pentru a ucide pe alt cineva mi se pare un lucru lipsit de noima..deci, raspunsul meu e nu, nu merita sa ucizi, si sa ajungi mai apoi in iad...mie mi-ar sta oarecum pe constiinta moartea cuiva, cred

.....si ar putea sa fie si situatia asta: un om urasta pe altcineva si il ucide pe acel...cineva. Urmatoare zi moare intr-un accident, sau dintr-o intoxicatie. Ajunge in iad. A scapat cumva de persoana pe care o ura, sau si-a trait viata pana la capat? nu...oricum, nu stim ce este in iad, sau ce se petrece acolo...
Back to top Go down
https://otaku-system.forumotion.com
arinin

arinin


Female Number of posts : 88
Age : 32
Humor : random things are funny!
Karma :
Merita razbunarea? Left_bar_bleue3 / 1003 / 100Merita razbunarea? Right_bar_bleue

Warning :
Merita razbunarea? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Merita razbunarea? Right_bar_bleue

Status : Merita razbunarea? 301nkgl
Registration date : 2008-09-06

Merita razbunarea? Empty
PostSubject: Re: Merita razbunarea?   Merita razbunarea? Icon_minitimeSat Sep 13, 2008 6:32 pm

Nu cred ca m-as duce pana-ntr-acolo incat sa ma razbun. Eu sunt o fire foarte schimbatoare, iar in ce priveste starea, trec dintr-o extrema in alta. Stiindu-ma asa, realizez ca pot fi un pericol cand sunt nervoasa, gandesc lucruri ingrozitoare si condamn fara mila sau drept de apel. Astfel, trebuie sa imi infranez dorinta de razbunare, sa numar pana la 10 si sa ignor raul facut. Asta daca raul este o minora injuratura sau tachinari fara sens. Insa, daca se ajunge pana in cazurile pe care le-am vazut in serial...well, atunci voi lasa persoane....competente...sa ma ajute. "hello? the police? there's a psycho after me, could you shoot him dead? thank you!"
Back to top Go down
Elayla

Elayla


Female Number of posts : 99
Age : 33
Location : Elysium
Job/hobbies : sleeping, reading, biting, day dreaming, other useful activities
Humor : -finger-
Karma :
Merita razbunarea? Left_bar_bleue8 / 1008 / 100Merita razbunarea? Right_bar_bleue

Warning :
Merita razbunarea? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Merita razbunarea? Right_bar_bleue

Status : Merita razbunarea? SuperSmiley
Registration date : 2008-09-08

Merita razbunarea? Empty
PostSubject: Re: Merita razbunarea?   Merita razbunarea? Icon_minitimeMon Sep 15, 2008 2:55 pm

Bineinteles ca merita razbunare. Dar as face asa ceva? Depinde cat de puternice ar fi motivele sa nu o fac...pana la urma, Iad imi scrie pe frunte orice as alege. -evil-

Nu tine de moment, ci de perspectiva de vindecare...daca stiu ca mi-o voi putea asigura, atunci pur si simplu uit. As uita efectiv ca acum 5 minute am vrut sa ma razbun...si totul ar ramane neschimbat in zilele, lunile sau anii ce vor urma.
Back to top Go down
Sponsored content





Merita razbunarea? Empty
PostSubject: Re: Merita razbunarea?   Merita razbunarea? Icon_minitime

Back to top Go down
 
Merita razbunarea?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Otaku System :: Anime & manga Sector :: Anime List :: Hell girl ( Jigoku Shoujo)-
Jump to: