Otaku System
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otaku System

Otaku System is based on anime, manga and Japanese band.
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Unde te uiti la animeuri?

Go down 
5 posters

Unde te uiti la animeuri?
La TV
Unde te uiti la animeuri? Vote_lcap22%Unde te uiti la animeuri? Vote_rcap
 22% [ 4 ]
Pe site-uri
Unde te uiti la animeuri? Vote_lcap61%Unde te uiti la animeuri? Vote_rcap
 61% [ 11 ]
Le downloadez
Unde te uiti la animeuri? Vote_lcap17%Unde te uiti la animeuri? Vote_rcap
 17% [ 3 ]
Total Votes : 18
 

AuthorMessage
Chiyo
Admin
Chiyo


Female Number of posts : 186
Age : 29
Location : Galati
Karma :
Unde te uiti la animeuri? Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Unde te uiti la animeuri? Right_bar_bleue

Warning :
Unde te uiti la animeuri? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Unde te uiti la animeuri? Right_bar_bleue

Status : Unde te uiti la animeuri? Wicked
Registration date : 2008-08-26

Unde te uiti la animeuri? Empty
PostSubject: Unde te uiti la animeuri?   Unde te uiti la animeuri? Icon_minitimeMon Sep 08, 2008 8:37 pm

Unde va uitati la animeuri?
Eu ma uit la animeuri pe site-uri. Cele care sunt difuzate pe Animax le-am vazut deja. Nu-mi place sa le tin in comp si prefer sa le vad pe site-uri.
Back to top Go down
https://otaku-system.forumotion.com
Elayla

Elayla


Female Number of posts : 99
Age : 33
Location : Elysium
Job/hobbies : sleeping, reading, biting, day dreaming, other useful activities
Humor : -finger-
Karma :
Unde te uiti la animeuri? Left_bar_bleue8 / 1008 / 100Unde te uiti la animeuri? Right_bar_bleue

Warning :
Unde te uiti la animeuri? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Unde te uiti la animeuri? Right_bar_bleue

Status : Unde te uiti la animeuri? SuperSmiley
Registration date : 2008-09-08

Unde te uiti la animeuri? Empty
PostSubject: Re: Unde te uiti la animeuri?   Unde te uiti la animeuri? Icon_minitimeMon Sep 08, 2008 9:26 pm

Okay...eu le vedeam pe Veoh inainte, dar de cand cu tanti-restrictie, nu mai am acces la ele. And damn, those were good anime!

Acum le iau de pe site-uri si eventual le sterg. Mai nou am mania de a pune orice film/anime pe dvd-uri in cazul in care mai vreau sa le vad, dar nu mi se intampla intotdeaua.
Deja, online nu le mai poti vedea decat pe youtube si megavideo eventual, dar nu au chiar tot ce iti trebuie. Youtube mai si banneaza unii membrii care posteaza anime...unii, doar asa de aparenta copyright-ului. Sau pur si simplu, nimeni nu se straduieste sa pe uploadeze.

Venind vorba de optiuni, oricat de not-anime-fan ar suna, nu te poti increde in Animax. Seriile pe care le difuzeaza nu sunt intotdeauna cele mai bune si le mai si repeta la nesfarsit. Poate daca ar avea destui bani incat sa difuzeze chestii 24/7.... Unde te uiti la animeuri? 637560
Back to top Go down
dark_inside_like_a_demon
Admin
dark_inside_like_a_demon


Female Number of posts : 136
Age : 30
Location : in a shiting world
Karma :
Unde te uiti la animeuri? Left_bar_bleue7 / 1007 / 100Unde te uiti la animeuri? Right_bar_bleue

Warning :
Unde te uiti la animeuri? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Unde te uiti la animeuri? Right_bar_bleue

Status : Unde te uiti la animeuri? Wicked
Registration date : 2008-08-31

Unde te uiti la animeuri? Empty
PostSubject: Re: Unde te uiti la animeuri?   Unde te uiti la animeuri? Icon_minitimeTue Sep 09, 2008 7:24 am

eu ma uit pe net, pentru ca la televizor nu prea-mi place sa stau, iar de le downloadat dureaza prea mult, ocupa memoria laptopului(desi apoi as putea sa sterg episoadele....dar asta inseamna din nou pierdere de timp in momentul in care am asteptat sa se incarce), nu stiu daca programele imi merg ca sa urmaresc(am avut si problema asta) etc......

la televizor(pe langa ceea ce am spus mai sus) nu ma uit: pt ca n-am nici un chef sa au voci de fetita in cazul personajelor masculine, nu-mi plac deloc traducerile lor tampite, patetice si jenante(ce rau mai suna romana) si nici fazele in care pocesc numele personajelor...penibil....si asa cum ai spus si tu Elayla, nu te prea poti increde in Animax....

in schimb pe net pot sa urmaresc animeurile la orice ora din zi sau din noapte, aleg oricare serie doresc si pot sa aud vocile originale ale personajelor....plus ca ma bucur de o grafica si de o traducere buna in general
Back to top Go down
https://otaku-system.forumotion.com
Elayla

Elayla


Female Number of posts : 99
Age : 33
Location : Elysium
Job/hobbies : sleeping, reading, biting, day dreaming, other useful activities
Humor : -finger-
Karma :
Unde te uiti la animeuri? Left_bar_bleue8 / 1008 / 100Unde te uiti la animeuri? Right_bar_bleue

Warning :
Unde te uiti la animeuri? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Unde te uiti la animeuri? Right_bar_bleue

Status : Unde te uiti la animeuri? SuperSmiley
Registration date : 2008-09-08

Unde te uiti la animeuri? Empty
PostSubject: Re: Unde te uiti la animeuri?   Unde te uiti la animeuri? Icon_minitimeTue Sep 09, 2008 7:29 am

Intrebare...unde anume le vezi online? Amatorii de download ar fi interesati sa stie. Unde te uiti la animeuri? 766327
Back to top Go down
Myu~ai
Moderator
Myu~ai


Female Number of posts : 95
Age : 32
Location : rose hell garden~
Job/hobbies : manga,killing time,doing nothing
Humor : gone with the wind,be right back n.n
Karma :
Unde te uiti la animeuri? Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Unde te uiti la animeuri? Right_bar_bleue

Warning :
Unde te uiti la animeuri? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Unde te uiti la animeuri? Right_bar_bleue

Status : Unde te uiti la animeuri? Cursedcopy
Registration date : 2008-09-12

Unde te uiti la animeuri? Empty
PostSubject: Re: Unde te uiti la animeuri?   Unde te uiti la animeuri? Icon_minitimeFri Sep 12, 2008 9:54 am

Oh eu ma uit de obicei pe site-uri.Mie mult mai la indemana decat sa stau sa downloadez.Iar cele de al tv..la cat de des le dau in reluare e cam greu sa nu le vezi pe toate-.-'
Totusi am downloadat niste filme anime odata.XD Oricum tot pe cele online le prefer ^^

Unde le vizionez:
********
********

Edit:din pacate Myu~ai nu aici se pun linkurile catre site-uri.
Back to top Go down
http://ichi-effect.forumz.ro/
Elayla

Elayla


Female Number of posts : 99
Age : 33
Location : Elysium
Job/hobbies : sleeping, reading, biting, day dreaming, other useful activities
Humor : -finger-
Karma :
Unde te uiti la animeuri? Left_bar_bleue8 / 1008 / 100Unde te uiti la animeuri? Right_bar_bleue

Warning :
Unde te uiti la animeuri? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Unde te uiti la animeuri? Right_bar_bleue

Status : Unde te uiti la animeuri? SuperSmiley
Registration date : 2008-09-08

Unde te uiti la animeuri? Empty
PostSubject: Re: Unde te uiti la animeuri?   Unde te uiti la animeuri? Icon_minitimeSun Sep 14, 2008 3:39 pm

Nu inteleg de ce a fost editat post-ul ei si nu al meu in acest caz, avand in vedere ca incercam sa avem o discutie aici care pare sa moara dupa cateva raspunsuri.
Pe de alta parte, nu am cerut la un anime anume, ci asa in general...atunci va rog sa cenzurati si partile unde am scris despre youtube, veoh sau megavideo. ^_^
Back to top Go down
CrazyDia

CrazyDia


Female Number of posts : 10
Age : 30
Location : Monkeys world chuu ^.^
Job/hobbies : GFX and reading manga ^^
Humor : I don't know >.
Karma :
Unde te uiti la animeuri? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Unde te uiti la animeuri? Right_bar_bleue

Warning :
Unde te uiti la animeuri? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Unde te uiti la animeuri? Right_bar_bleue

Status : Unde te uiti la animeuri? Wicked
Registration date : 2008-09-05

Unde te uiti la animeuri? Empty
PostSubject: Re: Unde te uiti la animeuri?   Unde te uiti la animeuri? Icon_minitimeMon Oct 27, 2008 9:26 am

Pe site`uri of course.Am renuntat de mult la TV pentru ca nah..nu am ce sa vad acolo,decat reluari,reluari si iar reluari asa ca mai bine vad ceva nou direct pe net.De downloadat mai downloadez,dar cate un episod [asta se pune in cazul anime`urile pe statusul de airing].
Oricum eu raman forever la stadiul de vazut anime`uri pe net :)),no TV for me
Back to top Go down
http://otaku-generation.forumer.ro
Sponsored content





Unde te uiti la animeuri? Empty
PostSubject: Re: Unde te uiti la animeuri?   Unde te uiti la animeuri? Icon_minitime

Back to top Go down
 
Unde te uiti la animeuri?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Cele mai proaste animeuri vazute vreodata

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Otaku System :: Anime & manga Sector :: Anime talk-
Jump to: