Otaku System
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otaku System

Otaku System is based on anime, manga and Japanese band.
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Top 5

Go down 
2 posters
AuthorMessage
dark_inside_like_a_demon
Admin
dark_inside_like_a_demon


Female Number of posts : 136
Age : 30
Location : in a shiting world
Karma :
Top 5 Left_bar_bleue7 / 1007 / 100Top 5 Right_bar_bleue

Warning :
Top 5 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 Right_bar_bleue

Status : Top 5 Wicked
Registration date : 2008-08-31

Top 5 Empty
PostSubject: Top 5   Top 5 Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 3:10 pm

Majoritatea fanilor isi aleg la un moment dat un top 5 anime(argumemtat, desigur)....so, here it goes:

La mine pe locul I sunt 3 anime-uri:
1 Claymore......povestea, personajele, idea, Op si End m-au fermecat….plus ca e bloody:X..il ador pur si simplu....si am ramas impresionata de felul cum se comporta Irene si Ophelia...pur si simplu extraordinar..iar de grafica nu am ce sa zic pentru ca m-o cucerit definitiv....
2 alt anime care imi place in egala masura este Full Metal Alchemist......are drama, multe faze super funny, mai ales cu Ed si Al, iar personajele ssunt de-a dreptul dementiale prin caracterul lor si ceea ce fac…si ador momentele profunde, dramatice sau triste…sunt pur si simplu genial realizate…totul e plin de suspans in ambele animeuri
3 si nu in ultimul rand mai e si Naruto....care imi place la nebunie....totul este original la animeul asta....iar coloana sonora este extraordinara!!!

II Hakaima Sadamitsu......foarte reusita povestea...este captivanta, originala si nu m-a plictisit deloc.....iar ideea e originala…si imi mai place si aerul detasat al personajelor

III Loveless este un shounen-ai frumos, fermecator, cu o poveste destul de profunda si cu un Op. si End. superb...grafica e buna, iar ideea destul de originala......in ansamblu, animeul este frumos realizat, desi la inceput m-o cam lasat in ceata

IV Elfen Lied.......are echii? da!!...are violenta si sange?...da!!....are personaje kawaii si pe Lucy/Nyu ca protagonista?...da!!....atunci imi place animeul..plus ca povestea e foarte reusita, iar ideea e originala si captivanta....mi-a placut la nebunie acest anime, mai ales ca e si putin horror

V Lovely Complex este un anime super funny, de te apuca durerea de burta daca-l vezi…si destul de romantic pe alocuri…ideea e originala….iar coloana sonora e pur si simplu lovely...ador felul personajelor de-a fi....m-am indragostit de ele de-a binelea
Back to top Go down
https://otaku-system.forumotion.com
Chiyo
Admin
Chiyo


Female Number of posts : 186
Age : 29
Location : Galati
Karma :
Top 5 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Top 5 Right_bar_bleue

Warning :
Top 5 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Top 5 Right_bar_bleue

Status : Top 5 Wicked
Registration date : 2008-08-26

Top 5 Empty
PostSubject: Re: Top 5   Top 5 Icon_minitimeSun Dec 28, 2008 3:28 pm

Cred ca mi-am ales bine animeurile preferate... si voi face o clasificare.
1. Shugo chara! and Shugo chara Doki! - Il recomand tuturor celor care se uita la animeuri cu puteri supranaturale.Acest anime e amuzant in unele episoade, dar putin trist in altele... E bazat in fiecare episod in lupta dintre bine si rau, dintre ura si iubire.
2. Elfen Lied- Dca as putea l-as urmari de mai multe ori. Imi place in mod special grafica si povestea care mi se pare destul de originala.
3. Inuyasha- vechiul anime pe care il iubeam acum cativa ani... pot spune ca e atat de interesant incat m-a facut sa indragesc animeuri si sa devin o fana anime.
4. Vampire knight- vampiri,vampiri,vampiri. Exact ce-mi place mie uneori... lupta dintre bine si rau, iubire'ura si multe alte lucruri care m-au facut sa urmaresc acest anime
5. Toate animeurile pe care le-am vazut pana acum si pe care nu le-am precizat mai sus.
Top 5 624749
Back to top Go down
https://otaku-system.forumotion.com
 
Top 5
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Otaku System :: Anime & manga Sector :: Anime talk-
Jump to: