Otaku System

Otaku System is based on anime, manga and Japanese band.

HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Activism

Go down 
AuthorMessage
Elayla

Female Number of posts : 99
Job/hobbies : sleeping, reading, biting, day dreaming, other useful activities
Humor : -finger-

Warning :
0 / 1000 / 100

Status :
Registration date : 2008-09-08

PostSubject: Activism   Wed Nov 05, 2008 10:30 pm

Un coleg a desenat urmatoarea chestie si sunt absolut incantata de ce a iesit...se numeste campanie....activism... STOP HOMOFOBIEI!

Back to top Go down
View user profile
arinin

Female Number of posts : 88
Humor : random things are funny!

Warning :
0 / 1000 / 100

Status :
Registration date : 2008-09-06

PostSubject: Re: Activism   Thu Nov 06, 2008 9:12 am

Am o parere foarte proasta despre homofobi, dar am una si mai proasta despre cei care spun chestii de genul: "You're gay! How cool!". E ca si cum te-ai prosterna fanatic in fata cuiva doar pentru ca are cercel in nas, or something like that.
Dudes, gay people are the same as any other human being! Stop worshiping or hating them. It's very much stupid!
Back to top Go down
View user profile
Elayla

Female Number of posts : 99
Job/hobbies : sleeping, reading, biting, day dreaming, other useful activities
Humor : -finger-

Warning :
0 / 1000 / 100

Status :
Registration date : 2008-09-08

PostSubject: Re: Activism   Thu Nov 06, 2008 2:30 pm

Bineinteles ca e absolut oribil sa incurajezi normalitatea, la fel cum e sa incurajezi diferentele. Dar mi se pare absolut normal sa incurajezi asemenea campanii pentru unii oameni care se simt prost fata de orientarea lor sexuala doar pentru ca majoritatea spune ca e "rau". Nu e nimic exagerat in a le cere sa fie mandrii cu ceea ce sunt pentru ca, normal sau diferenta, face parte din ei si fiecare ar trebui sa pretuiasca bucatile care ii compun. Asta nu inseamna ca e cool sa fi straight sau ca e cool sa fu gay....
dar e cool sa fi mandru cu ceea ce esti numai pentru ca e vorba de tine, sa nu iti fie rusine.

Pana la urma, nici macar nu e de o asa mare importanta, defineste un gust...nu e secret de stat sau chestiune de importanta majora pentru omenire. Ar fi...poate, daca toti oamenii ar fi homosexuali. Dar asa? E irelevant.

Dar e suparatoare atitudinea oamenilor in general referitor la ORICE este diferit. Homofobia este una din acele lucruri care trebuie combatute. Daca ati auzi tot ce se spune despre subiectul asta...v-ati simti mai traumatizati decat evreii in Germania nazista.

On the other hand, I do not preach gay people to be so over-open about their orientation. Daca stii ca 90% din planeta te va detesta pentru ca esti homosexual...de ce naiba sa faci asa in fel incat sa afle tot orasul?
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Activism   

Back to top Go down

Activism
Back to top 
Page 1 of 1