Otaku System
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otaku System

Otaku System is based on anime, manga and Japanese band.
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Opinions, opinions...

Go down 
AuthorMessage
dark_inside_like_a_demon
Admin
dark_inside_like_a_demon


Female Number of posts : 136
Age : 30
Location : in a shiting world
Karma :
Opinions, opinions... Left_bar_bleue7 / 1007 / 100Opinions, opinions... Right_bar_bleue

Warning :
Opinions, opinions... Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Opinions, opinions... Right_bar_bleue

Status : Opinions, opinions... Wicked
Registration date : 2008-08-31

Opinions, opinions... Empty
PostSubject: Opinions, opinions...   Opinions, opinions... Icon_minitimeFri Oct 17, 2008 6:53 pm

so....ce parere aveti despre acest anime?

eu l-am indragit din prima clipa si am si ramas cu gura cascata cand am vazut ce e pe acolo......il consider un anime de calitate, din absolut toate punctele de vedere.....grafica este excelenta...povestea originala, interesanta, captivanta si te tine pur si simplu cu sufletul la gura....de la primul episod incepe actiunea, care este complexa, si care te impresioneaza pana la ultimul amanunt....animeul nu are cum sa nu te atraga, deoarece felul in care e realizat te surprinde cu totul, zic eu.....iar combinatia de 50% horror si 50% drama ii sporesc si mai mult farmecul.....coloana sonora este potrivita secventelor din anime, openingul si endingul cucerindu-ma definitiv...sunt superbe melodiile

insa cele mai reusite sunt personajele....sunt foarte complexe, bine conturate, kawaii in cea mai mare parte...si chiar daca toate Claymore par sa semene intre ele, de fapt fiecare dintre ele au o personalitate unica si foarte bine definita....un alt lucru ce m-a impresionat la personaje, este faptul ca nu iti dai seama de la bun inceput daca ele sunt bune sau rele....sunt ,,gri", ca sa zic asa...
luptele sangeroase, pline de tensiune, care duc chiar mai incolo de limite, face animeul si mai interesant....pacat ca are doar 26 de episoadeT_T

iar de sfarsit nu mai am cuvinte cred ca sa descriu....a fost pur si simplu bestial, imprevizibil si cu totul neasteptat...parca s-a depus si mai mult efort la grafica acolo.....totul a luat o turnatura neasteptata....felul in care s-a sfarsit lupta....m-a lasat masca total....caracterul personajelor a iesit si mai bine in evidenta aici

teme ca razbunarea, ura, ,,tradarea", prietenia si trecutul pe care nimeni nu si-l poate uita sunt extraodinar de bine prezentate...extraordinar pt mine.....este foarte mult sange in majoritatea scenelor, iar asta imi place la nebunie(sunt cam sadica ce-i drept)
Back to top Go down
https://otaku-system.forumotion.com
 
Opinions, opinions...
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Otaku System :: Anime & manga Sector :: Anime List :: Claymore-
Jump to: