Otaku System
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otaku System

Otaku System is based on anime, manga and Japanese band.
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Care a fost primul anime vazut?

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Chiyo
Admin
Chiyo


Female Number of posts : 186
Age : 29
Location : Galati
Karma :
Care a fost primul anime vazut? Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Care a fost primul anime vazut? Right_bar_bleue

Warning :
Care a fost primul anime vazut? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Care a fost primul anime vazut? Right_bar_bleue

Status : Care a fost primul anime vazut? Wicked
Registration date : 2008-08-26

Care a fost primul anime vazut? Empty
PostSubject: Care a fost primul anime vazut?   Care a fost primul anime vazut? Icon_minitimeSun Sep 14, 2008 1:25 pm

Eu prima oara am vizionat Sailor Moon.. cand eram mica. Nici nu stiam de existenta animeurilor. Eram destul de fascinata de tot ce se intampla in acest anime si l-am urmarit pana la sfarsit. Mi-am cumparat si carti de colorat cu Sailor moon ca sa le colorez la gradinita... era o adevarata nebunie ^^'
Dupa aceea am urmarit Inuyasha...care stiam ca e anime. Daca nu exista mama care sa dea pe A+ pentru a ma linisti din plans, eu acum nu stiu daca urmaream animeuri.Oricum... totul are un inceput ^^'
Back to top Go down
https://otaku-system.forumotion.com
dark_inside_like_a_demon
Admin
dark_inside_like_a_demon


Female Number of posts : 136
Age : 30
Location : in a shiting world
Karma :
Care a fost primul anime vazut? Left_bar_bleue7 / 1007 / 100Care a fost primul anime vazut? Right_bar_bleue

Warning :
Care a fost primul anime vazut? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Care a fost primul anime vazut? Right_bar_bleue

Status : Care a fost primul anime vazut? Wicked
Registration date : 2008-08-31

Care a fost primul anime vazut? Empty
PostSubject: Re: Care a fost primul anime vazut?   Care a fost primul anime vazut? Icon_minitimeSun Sep 14, 2008 7:36 pm

eu stiu ca am inceput ori cu Sailor Moon(mamica animeurilor cum ii mai spun eu^^"), ori cu Dragon Ball(taticu')....habar n-am...dar stiu ca imi placeau amandoua si ma uitam de fiecare data cu mare entuziasm.....am vazut si Yu-gi-oh, numai ca nu stiam ca e anime.....abia cand am vazut Shaman King a ajuns si termenul de anime pe la urechile mele....destul off topic...ja-ne
Back to top Go down
https://otaku-system.forumotion.com
CrazyDia

CrazyDia


Female Number of posts : 10
Age : 30
Location : Monkeys world chuu ^.^
Job/hobbies : GFX and reading manga ^^
Humor : I don't know >.
Karma :
Care a fost primul anime vazut? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Care a fost primul anime vazut? Right_bar_bleue

Warning :
Care a fost primul anime vazut? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Care a fost primul anime vazut? Right_bar_bleue

Status : Care a fost primul anime vazut? Wicked
Registration date : 2008-09-05

Care a fost primul anime vazut? Empty
PostSubject: Re: Care a fost primul anime vazut?   Care a fost primul anime vazut? Icon_minitimeMon Oct 27, 2008 9:24 am

Sailor Moon a fost primul meu anime.Tin minte ca eram total disperata dupa el :X:X si ca atunci cand mergeam cu mama prin magazine,ma uitam sa vad daca au chestiute cu Sailor Moon.Cand gaseam carticele de colorat,puzzle`uri si alte chestii de genu incepeam sa sar in sus [aka eram o maimutica in mijlocul unor oameni normali ~_~"].Mi`a placut la nebunie,imi aduc aminte ca ma uitam pe TVR 1 [parca acolo era o.O] si abia asteptam sa vad episoade noi,sa vad ce patesc eroinele mele favorite,apoi a urmat Wedding Peach care il urmaream la italieni O.O''.Anyway...nu stiam cu ce se papa anime aka eram inconstienta.

Apoi dupa 5 ani a urmat primul meu anime in stare de constienta ^.^ si acela fiind Inuyasha.O colega mi`a povestit de el,fata era asa de fascinata de el incat incepuse sa`mi zica si mie cum sta treaba pe acolo.Eu ma uitam la ea ceva de genu: o.O''.Oricum...ea acum numai are nici o treaba,dar prin intermediul ei am devenit an anime fan @___@.
Back to top Go down
http://otaku-generation.forumer.ro
Blue Bird

Blue Bird


Female Number of posts : 5
Age : 30
Location : somewhere... in a lost world
Job/hobbies : manga, anime, internet
Humor : I`m the Emo Princess
Karma :
Care a fost primul anime vazut? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Care a fost primul anime vazut? Right_bar_bleue

Warning :
Care a fost primul anime vazut? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Care a fost primul anime vazut? Right_bar_bleue

Status : Care a fost primul anime vazut? Wicked
Registration date : 2008-09-05

Care a fost primul anime vazut? Empty
PostSubject: Re: Care a fost primul anime vazut?   Care a fost primul anime vazut? Icon_minitimeSun Nov 09, 2008 12:05 pm

Primul anime vazut a fost tot Sailor Moon. Eram la gradinita. Ce vremuri... inca imi amintesc ca, odata, m-am jucat cu niste fetite Sailor Moon(sincer, nu sunt sigura ca le cunosteam... ah, memorie de doi bani!), eu vroiam sa fiu Sailor Mercury pentru ca imi placea albastrul si, totusi, am fost Sailor Jupiter! Imi amintesc ca aveam ceas si amuleta facute din hartie! xD Aveam pana si puzzle cu Sailor Moon! Pe urma am devenit dependenta de Pokemon! Pokemon in sus, Pokemon in jos... apoi am vazut Dragon Ball Z si Yu-Gi-Oh! si pe urma Shaman King pe Jetix... -__-...apoi pe A+ am urmarit Yu Yu Hakusho si toate celelalte animeuri de pe Animax...etc. Care a fost primul anime vazut? 624749
Back to top Go down
Sponsored content





Care a fost primul anime vazut? Empty
PostSubject: Re: Care a fost primul anime vazut?   Care a fost primul anime vazut? Icon_minitime

Back to top Go down
 
Care a fost primul anime vazut?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Sectiuni anime noi
» Motivul pentru care v-ati uitat la acest anime
» Animax A Fost Scos Din Grila De Programe Rcs / Rds
» Cum va alegeti seriile anime?
» Ce este un anime(nu definitie, ci idei puse cap la cap)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Otaku System :: Anime & manga Sector :: Anime talk-
Jump to: