Otaku System
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otaku System

Otaku System is based on anime, manga and Japanese band.
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Creatiile mele

Go down 
4 posters
AuthorMessage
LightYagami

LightYagami


Male Number of posts : 40
Age : 34
Karma :
Creatiile mele Left_bar_bleue900 / 100900 / 100Creatiile mele Right_bar_bleue

Warning :
Creatiile mele Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Creatiile mele Right_bar_bleue

Status : Creatiile mele Wicked
Registration date : 2008-09-11

Creatiile mele Empty
PostSubject: Creatiile mele   Creatiile mele Icon_minitimeFri Sep 12, 2008 7:47 pm

Back to top Go down
dark_inside_like_a_demon
Admin
dark_inside_like_a_demon


Female Number of posts : 136
Age : 30
Location : in a shiting world
Karma :
Creatiile mele Left_bar_bleue7 / 1007 / 100Creatiile mele Right_bar_bleue

Warning :
Creatiile mele Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Creatiile mele Right_bar_bleue

Status : Creatiile mele Wicked
Registration date : 2008-08-31

Creatiile mele Empty
PostSubject: Re: Creatiile mele   Creatiile mele Icon_minitimeFri Sep 12, 2008 9:14 pm

prima creatie nu e chiar asa de reusita....din pacate nu ai ales cele mai bune culori cu care sa scri, contrastul fiind unul aproape esuat^^"

al doilea GFX e mai reusit....culorile bine alese.....scrisul nice, chiar imi place...

iar ultimul imi place cel mai mult...imi place cum ai pozitionat scrisul, imaginea aleasa e foarte nice, culorile is in regula...probabil ca arata mai bine si pentru ca forma imaginii da inspre banner

in concluzie, esti la inceput si te descurci binisor...iar asta ti-o spune un non-expert in GFX dar cu simtul esteticii destul de dezvoltat^^".....aaaa....si cand mai lucrezi la imagini diverse, vezi sa fie incadrat ori in dimensiunea unui wallpaper, ori semnatura, banner etc......cand nu e asa, imi da senzatia de dezechilibru intre contraste si dimensiune^^...spor in continuare....sper sa iti iasa mai bine data viitoare
Back to top Go down
https://otaku-system.forumotion.com
Myu~ai
Moderator
Myu~ai


Female Number of posts : 95
Age : 32
Location : rose hell garden~
Job/hobbies : manga,killing time,doing nothing
Humor : gone with the wind,be right back n.n
Karma :
Creatiile mele Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Creatiile mele Right_bar_bleue

Warning :
Creatiile mele Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Creatiile mele Right_bar_bleue

Status : Creatiile mele Cursedcopy
Registration date : 2008-09-12

Creatiile mele Empty
PostSubject: Re: Creatiile mele   Creatiile mele Icon_minitimeSat Sep 13, 2008 2:28 pm

1.Ok n-am prea inteles ce vor sa reprezinte creatiile tale ptr ca nu se pot incadra decat in imagini diverse,iar faptul ca ai scris pe ele numele forumului e si mai derutant.Eu una daca as vedea o astfel de imagine m-as astepta sa o folosesc pe forum la ceva anume. Si totusi ar fi un pic cam imposibil.

2.E prea mult spus grafica avand in vedere ca tu nu ai facut decat sa scrii ceva pe ele si atat.Nu critic asta ptr ca esti inca la inceput presupun dar ar fi fost mai dragut daca ai mai fi modificat cu ceva imaginile ca sa para cat de cat altfel decat originalele.

Oh si am o intrebare,ce program folosesti?
Back to top Go down
http://ichi-effect.forumz.ro/
LightYagami

LightYagami


Male Number of posts : 40
Age : 34
Karma :
Creatiile mele Left_bar_bleue900 / 100900 / 100Creatiile mele Right_bar_bleue

Warning :
Creatiile mele Left_bar_bleue2 / 1002 / 100Creatiile mele Right_bar_bleue

Status : Creatiile mele Wicked
Registration date : 2008-09-11

Creatiile mele Empty
PostSubject: Re: Creatiile mele   Creatiile mele Icon_minitimeSat Sep 13, 2008 5:15 pm

Photoshop CS3, si oricum daca am facut ceva pe poza care nu se vede , ceva de genul blur subtil sau altceva si nu observi tu...in orice caz eu am spus ca nu prea ma pricep asa ca am pus si eu ca sa vad niste pareri,nu ca sa ma laud cu ele .. si.. daca tu te pricepi mai bine la "grafica" sa te vad si pe tine ca pui poze
Back to top Go down
Charlotte Dahlia

Charlotte Dahlia


Number of posts : 20
Age : 30
Karma :
Creatiile mele Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Creatiile mele Right_bar_bleue

Warning :
Creatiile mele Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Creatiile mele Right_bar_bleue

Status : Creatiile mele Endorphina-1
Registration date : 2008-09-09

Creatiile mele Empty
PostSubject: Re: Creatiile mele   Creatiile mele Icon_minitimeSat Sep 13, 2008 7:38 pm

Blur subtil o_o' cred ca si ala il vedeam . . . daca era x.x' dar nici macar un pic de blur sau de schimbare de contrast / culori ceva nu e. Doar niste crop-uri si ai adaugat acolo un text. Dimensiunile sunt oricum prea mari si font-urile nu sunt prea potrivite x.x'
Puteai macar sa adaugi niste brush-uri sau ceva efecte mai vizibile, asa vad doar o imagine la care ai adaugat un text z.z
Back to top Go down
Sponsored content





Creatiile mele Empty
PostSubject: Re: Creatiile mele   Creatiile mele Icon_minitime

Back to top Go down
 
Creatiile mele
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Otaku System :: Fan area :: Gfx :: Gfx creations-
Jump to: