Otaku System

Otaku System is based on anime, manga and Japanese band.

HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Identitate-cine sunt eu?

Go down 
AuthorMessage
dark_inside_like_a_demon
Admin

Female Number of posts : 136

Warning :
0 / 1000 / 100

Status :
Registration date : 2008-08-31

PostSubject: Identitate-cine sunt eu?   Fri Sep 12, 2008 3:03 pm

Ce sunt? Cine sunt? Ce vreau? Cum sunt? Cum ma percep ceilalti?
Aceste intrebari par unele dintre cele mai simple, insa unii dintre noi pot da raspunsuri interesante si cu totul neasteptate. Fiecare are o anumita parere despre lucrurile ce il inconjoara, despre el si despre viata, iar aceste intrebari au rolul de autocunoastere.
Cand am vazut prima data acest topic, nu mai stiam ce sa scriu, pentru ca o multime de raspunsuri posibile imi veneau in minte. Si la scoala la ora de dirigentie a trebuit sa facem ceva in genul, cu tot felul de intrebari referitoare la persoana noastra.
Nu mai palavragesc aiurea, pentru ca va plictisesc. Asa ca, sa-i dam drumul.

Ce sunt?
O fiinta cu o dubla personalitate si care se joaca cu propriile-i sentimente.
Cine sunt?
Nimic deosebit, sau poate si mai bine zis o ciudata plictisita si plictisitoare ce crede ca destinul nu poate fi schimbat. Nu sunt nici prea dotata cu inteligenta, dar nici nu-mi lipsesc rotitele din cap. Sunt o ciudata dintr-un oras idiot, neobisnuita cu lumea din jur.
Ce vreau?
Vreau sa ajung o manaka renumita, vreau sa pot lucra la diverse proiecte legate de animeuri si vreau sa plec urgent din Romania.(hate this country>.<)
Cum sunt?
Cat se poate de comuna in felul ei de-a arata si cat se poate de neobisnuita prin felul de a gandi, de a vorbi si de a actiona, insa totusi ramanand plictisitoare in continuare. Sunt greu de cunoscut, descris, inteles, cu prea putina incredere in ceilalti, si de asta nu ma cunoaste nimeni pe dinauntru, oricat ar vrea.
Cum ma percep ceilalti?
Ca o super fana anime si rock si ca o fata relaxata, care nu ia nimic in serios, facand mereu glume, si fiind o prietena foarte devotata, matura, cu capul pe umeri, si extrem de talentata la desen si in care poti avea incredere deplina.

topicul l-am mai vazut pe un forum si mi s-a parut foarte interesanta ideea.....so, what's your answer for this questions?

OMFGO_____o. I just love this guy!!!
Back to top Go down
View user profile http://otaku-system.forumotion.com
Elayla

Female Number of posts : 99
Job/hobbies : sleeping, reading, biting, day dreaming, other useful activities
Humor : -finger-

Warning :
0 / 1000 / 100

Status :
Registration date : 2008-09-08

PostSubject: Re: Identitate-cine sunt eu?   Wed Oct 15, 2008 1:37 pm

Ce sunt?

Sunt un fel de corcitura intre albina si stea de noapte. Mama a fost cam dezaxata cand s-a incurcat cu Luceafarul...

Cine sunt?

My name is Elayla and I'm your queen! Bow before me of your head shall roll on the floor to my entertainment.

Ce vreau?

Acum ca stiti cine sunt si ce sunt...trebuie sa stiti ca singurul lucru pe care mi-l doresc e sa va domin pe toti. Metodele sunt irelevante...

Cum sunt?

Egocentrista si plina de idei noi. Ah...si am dunga asta pe spate care e mai mica decat la restul neamului de albine.

Cum ma percep ceilalti?

Okay, asta e amzuant...nu aveti cum sa ma percepeti pentru ca nu exist. Va provoc sa ma vedeti!
Back to top Go down
View user profile
arinin

Female Number of posts : 88
Humor : random things are funny!

Warning :
0 / 1000 / 100

Status :
Registration date : 2008-09-06

PostSubject: Re: Identitate-cine sunt eu?   Wed Oct 15, 2008 10:47 pm

Topicul asta imi aduce aminte de eseul meu la psihologie. Elayla stie!
O sa raspund din el...

Ce sunt?
Un punct insignifiant intr-o masa de ignoranti, care se zbate sa iasa de acolo

Cine sunt?
Cea care poate sa subjuge vointei sale propria viata si sentimentele, dar care nu poate misca o alta fiinta umana...

Ce vreau?
Sa demonstrez puterea mea

Cum sunt?
Shimbatoare, dar previzibila. Firava si slaba fizic, mandra si ambitioasa.

Cum sunt vazut de altii?
Majoritatea ma vede ca pe o nebuna. Cei care ma cunosc, ma iubesc si ma respecta.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Identitate-cine sunt eu?   

Back to top Go down

Identitate-cine sunt eu?
Back to top 
Page 1 of 1